Autobusi od Banja Luka do Zagreb

Autobusi od Banja Luka do Zagreb

Banja Luka
Zagreb
sub, 25. srp
+ Dodaj povratak
2 putnika
Tražimo najbolje rute za vas – skoro smo gotovi!
Poredaj prema
Filtri
Vrijeme polaska
Vrsta prijevoza
Polazište
Odredište
Mogućnosti rezervacije
Cijena
Vrijeme dolaska
Prijevoznici
 
 
 
 
 

Banja Luka – Zagreb Recenzije odredišta

A
Anonymous
Nije bilo nigdje stajanja na wc a put od banjaluke do Zagreba je trajao 4h i 20 min.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Pepeks (Pepeks), 12. velj 2026.
A
Anonymous
Banja Luka Zagreb. Tacnost.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Pepeks (Pepeks), 19. sij 2026.
A
Anonymous
Zagreb. Tacno na vrijeme.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Pepeks (Pepeks), 19. ožu 2025.
A
Anonymous
Odlično.. Sve je okej..
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Globtour Medugorje (Globtour Medugorje), 18. stu 2024.
A
Anonymous
točnost polaska. nedostatak: NEMA interneta u busu.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Globtour Medugorje (Globtour Medugorje), 31. lis 2024.
A
Anonymous
Banja Luka-Zagreb. S obzirom da je bilo veoma vruće, klima u autobusu je dobro došla. WC je bio u užasnom stanju. Prljavo, mokro, smrdi, nema vode da se puti a ni toalet papira! Autobus je kasnio 75 min sa dolaskom u Banja Luku. 10 min nakon polaska sa BL stanice, vozač je stao i odlučio da "sačeka" jednu ženu koja je zakasnila na autobus u Jajcu. Oko 30 min čekanja, ta osoba je došla i sjela bez izvinjenja. Očigledno je vozač dobio poziv od nekog i odlučio da je dobra ideja da SVI putnici moraju čekati tu osobu koja je zakasnila na autobus koji je tako i tako kasnio!!! Bez izvinjenja ili objašnjenja mi smo nastavili vožnju. Tih pola sata je mene koštaklo €40 jer, zbog te žene ja nisam stigla na autobus za aerodrom u 18:00, već sam morala uzeti taxi da bih stigla na avion za London. Pošto autobusi za aerodrom idu svakih sat vremena (subotom) ja nisam imala vremena da čekam do 19:00 jer bih propustila avion. To je bio stres koji mi stvarno nije trebao, a i trošak kojem se nisam nadala. Znači, odluka da se ta žena sačeka bila je važnija nego planovi drugog putnika!
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Globtour Medugorje (Globtour Medugorje), 6. kol 2024.
A
Anonymous
Bus je bio tačno na vrijeme došao a i vozač je bio super.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Globtour Medugorje (Globtour Medugorje), 23. srp 2024.
A
Anonymous
Katastrofalan autobus. Star i loš autobus. I kasni stalno po 1 do 1,5 h od planskoga reda vožnje koji ima na vašoj stranici. Zakasnio na avion u Zagrebu.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Centrotrans Eurolines BiH (Centrotrans Eurolines BiH), 9. srp 2024.
A
Anonymous
Sve pohvale za vozača. Profesionalan i spretan. Put je protekao odlično i stigli smo tačno na vrijem.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Pepeks (Pepeks), 12. lip 2024.
A
Anonymous
Tačnost i kvalitet.
Banja Luka — Zagreb, Autobus Standardna s klimom, Pepeks (Pepeks), 11. sij 2024.
4.4
386 recenzija kupaca
5
32%
4
36%
3
19%
2
13%
1
0%

Banja Luka do Zagreb Bus Raspored

PrijevoznikRazredVrijeme polaskaVrijeme dolaskaCijenaOcjena
Globtour Medugorje
Standardna s klimom
02:10
05:30
24,22 USD
Centrotrans Eurolines BiH
Standardna s klimom
03:15
06:00
26,09 USD
  3.7
Pepeks
Standardna s klimom
07:30
10:36
26,70 USD
  3.9
Toping Trade
Standardna s klimom
09:10
13:20
31,11 USD
  3.0
Pepeks
Standardna s klimom
11:30
14:55
26,70 USD
  3.9
Globtour Medugorje
Standardna s klimom
12:00
17:30
40,37 USD
Globtour
Standardna s klimom
17:35
20:55
27,82 USD
Globtour Medugorje
Standardna s klimom
17:35
20:55
26,24 USD
  3.9

Kako doći od Banja Luka do Zagreb autobusom

Putovanje autobusom ostaje jedan od najpovoljnijih i najpraktičnijih načina putovanja između mnogih odredišta. Putovanje autobusom od Banja Luka do Zagreb možda nije najbrži način putovanja, no mnogi se putnici radije oslanjaju na autobus na ovoj ruti; s jednostavnom online rezervacijom i dostupnim kartama različitih klasa za sve ukuse i proračune, autobus od Banja Luka do Zagreb razumna je opcija prihvatljiva za proračun.

Provjerite vozni red prije nego što rezervirate kartu i pročitajte recenzije drugih putnika kako biste odabrali putovanje koje vam najviše odgovara. Imajte na umu da na mjestu polaska ili dolaska može biti nekoliko autobusnih kolodvora – uvijek dobro provjerite odakle krećete i odakle dolazite. Može se pokazati ključnim ako imate putovanja s presjedanjem.

Ovdje je popis operatera koji opslužuju rutu: .

Koliko je udaljena Banja Luka od Zagreb?

Ako putujete autobusom, prijeći ćete udaljenost od 188 km između Banja Luka i Zagreb.

Koliko je potrebno da se autobusom stigne od Banja Luka do Zagreb?

Autobusima obično treba između 2h 45m i 5h 30m sati da stignu do Zagreb iz Banja Luka. Imajte na umu da je vrijeme putovanja samo za vašu referencu i može ovisiti o različitim čimbenicima kao što su promet i vremenski uvjeti. Obilne kiše gotovo neizbježno produljuju putovanje zbog slabe vidljivosti ili poplava. Popravci cesta i površina koji se događaju dosta često, rezultiraju obilaskom i duljim vremenom putovanja. Veliki nacionalni praznici, dugi vikendi ili razdoblja vrhunca sezone mogu uzrokovati kašnjenja u polascima i dolascima – planirajte u skladu s tim kako biste izbjegli razočaranje, posebno ako imate daljnje veze i gust raspored.

Na ovoj ruti Centrotrans Eurolines BiH nudi najbržu uslugu. Globtour Medugorje autobusima obično treba najdulje da završe putovanje.

Upamtite, međutim, da su karte koje nude najkraće vrijeme putovanja obično najskuplje. Ipak, isplati se potrošiti nešto više kako bi vaš autobus vozio izravno bez dodatnih zaustavljanja i koristio autoceste umjesto lokalnih cesta.

Koliko košta dolazak od Banja Luka do Zagreb autobusom?

Cijena vaše autobusne karte ovisit će ne samo o udaljenosti koju trebate prijeći, već i o klasi vašeg autobusa, npr., očekujte da ćete izdvojiti više za VIP autobuse ili autobuse za spavanje, dok su obični autobusi, iako najjeftinija opcija, često kompromis u pogledu udobnosti i vremena putovanja. Naravno, i oni rade svoj posao i mogu biti jedina opcija ako uskočite/iskrcate se, na sredini rute.

U svakom slučaju, putovanje autobusom između Banja Luka i Zagreb ostaje pristupačna opcija. Najjeftiniju kartu nudi Globtour Medugorje i košta USD 28.61. Karta Toping Trade u prosjeku će vas koštati USD 37.37.

Osnove putovanja autobusom

  • Ako planirate putovati tijekom vrhunca sezone, vikenda ili državnih praznika, preporučuje se rezerviranje autobusnih karata unaprijed. Potražnja je najveća, no vrlo često broj autobusa koji opslužuju rutu ostaje isti. Što ranije rezervirate svoje mjesto, to bolje. Na nekim rutama kartu morate osigurati više od mjesec dana unaprijed; na drugima je dovoljna rezervacija nekoliko dana unaprijed. U takvim razdobljima pokušajte unaprijed rezervirati online kad god je to moguće, jer pojavljivanje na autobusnom kolodvoru bez karte može rezultirati višesatnim čekanjem u redu ili vas ostaviti na cjedilu.
  • VIP, 1st, Gold i slične autobusne karte su najskuplja opcija, ali pružaju veću razinu udobnosti. Obično će cijena takvih karata uključivati široka, meka, spustiva sjedala, pokrivače, vodu i grickalice ili ručak, a ponekad i neke toaletne potrepštine. Autobusi više klase putuju brže, manje se zaustavljaju tijekom rute i obično svojim putnicima pružaju prostranija sjedala i bolje iskustvo putovanja.
  • Nemaju svi autobusi WC u vozilu, ali općenito, za sva putovanja duža od tri sata, svi prijevoznici planiraju stajanje zbog toaleta i/ili stajanje za ručak. Iako operateri daju sve od sebe kako bi zahode u vozilu održavali čistima, miris ponekad može biti problem. Za duža putovanja, rezerviranje sjedala malo dalje od WC-a može biti dobra ideja. Također, korištenje stajališta s WC-om za potrebe toaleta uvijek je bolje nego pokušavati pronaći ravnotežu u WC-u u vozilu upokretu.
  • Ako putujete klimatiziranim autobusom, spakirajte više slojeva odjeće. Majica s kapuljačom, topli šal ili „beanie” kapa, mogu se pokazati kao dobra ideja. Klima-uređaji u autobusima znaju biti pretjerani, a curenje iz nosa i bolovi u grlu obiluju čak i nakon ne najdužih vožnji autobusom.
  • Uvijek koristite sigurnosne pojaseve, čak i ako vaš pratitelj pri vožnji ili vozač ne inzistira na tome. Vaša sigurnost je na prvom mjestu - za vas, sigurno. Svi autobusi obično su opremljeni sigurnosnim pojasevima, ali oni mogu biti pričvršćeni iza vašeg sjedala. Odvojite vrijeme da pronađete pojas i pravilno ga stavite.
  • Kako vas ne bi ometala gornja svjetla, uključena tijekom zaustavljanja čak i noću, te preglasna glazba ili zvuk iz sustava za zabavu u vozilu, imajte pri ruci čepiće za uši i masku za spavanje.
  • Iz pristojnosti prema drugim putnicima, izbjegavajte korištenje jakih parfema ili smrdljive hrane. Neke namirnice poput sireva ili duriana zabranjeno je unositi u autobus - provjerite unaprijed. Alkohol je također zabranjen u većini autobusa.
  • Imajte na umu da će, ako autobusu treba dopuniti gorivo na putu, putnici biti zamoljeni da izađu iz autobusa. Operaterima nije dopušteno točiti gorivo s putnicima u autobusu iz sigurnosnih razloga. Obično traje od 5 do 10 minuta i često se kombinira s odlaskom na toalet/ručak.
  • Ako nije drugačije navedeno na vašim kartama, dođite na autobusni kolodvor 20-30 minuta prije polaska. To će vam dati dovoljno vremena da pronađete platformu za polazak i prijavite se. Za međunarodna putovanja možda će vam trebati više vremena za prijavu i granične formalnosti.

Prijevoz na relaciji Banja Luka – Zagreb

Činjenice o autobusu od Banja Luka do Zagreb

Najjeftiniji autobus29 USD
Najbrži autobus2h 45m
Najraniji autobus3:15 AM
Zadnji autobus5:35 PM
Dnevne autobusne linije7
Udaljenost188 kilometara
Autobusni prijevozniciCentrotrans Eurolines BiH, Globtour, Globtour Medugorje, Globtour Medugorje, Pepeks, Toping Trade