Veneto till Kinderdijk

Veneto till Kinderdijk

Veneto
Kinderdijk
ons 30 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Att ta sig från Veneto till Kinderdijk

Det är möjligt att resa mellan Veneto och Kinderdijk med flygresa. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från Veneto till Kinderdijk?

Reser man landvägen blir sträckan mellan Veneto och Kinderdijk, 1701 km, medan den är 1701 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från Veneto till Kinderdijk?

Reser du med flygresa mellan Veneto och Kinderdijk, kan du förvänta dig att det tar 20 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från Veneto till Kinderdijk?

Biljetter med flygresa för rutten Veneto - Kinderdijk kostar dig runt USD 391.90. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från Veneto till Kinderdijk varje dag?

Flyg från Veneto till Kinderdijk avgår 27 gånger om dagen.

Användbara tips för den som reser mellan Veneto och Kinderdijk med flygresa

För att ta sig från Veneto till Kinderdijk finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Flyg
Användbara tips för den som reser med flyg:

  • Observera att många av flygbolagen kan ha restriktioner avseende hur mycket det incheckade bagaget får väga. Ibland måste man även betala extra för själva incheckningen, val av plats eller transport av överdimensionerat bagage.
  • Kom ihåg att ta restiden till och från flygplatserna med i beräkningen, så väl som väntetiden innan flygavgång och vid bagageåterlämningen, samt den tid det tar att ta sig genom passkontrollen i händelse av internationell flygning.
  • I vissa fall kan alla dessa procedurer förlänga restiden med inte mindre än 5 timmar.

Flygbolag som flyger mellan Veneto och Kinderdijk

Alitalia, Austrian Airlines, EasyJet, EasyJet, EasyJet Europe, KLM, KLM, Lufthansa, SWISS International Airlines, Vueling.

Hur många resenärer väljer att ta sig från Veneto till Kinderdijk med flygresa?

Vi har sålt biljetter med flygresa till 576 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från Veneto till Kinderdijk

  • Flyg
    $ 112.77
  • Tåg är inte tillgänglig
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Veneto till Kinderdijk

Billigaste Transport113 US$
Snabbaste Transport2t.
Tidigaste Avgång6:15 AM
Senaste Avgången7:15 PM
Avgångar per dag27
Avstånd1701 kilometer
TransportföretagAlitalia, Austrian Airlines, EasyJet, EasyJet, EasyJet Europe, KLM, KLM, Lufthansa, SWISS International Airlines, Vueling