Mainz till Rolle, Vaud

Mainz till Rolle, Vaud

Mainz
Rolle, Vaud
fre 23 okt.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Att ta sig från Mainz till Rolle, Vaud

Det är möjligt att resa mellan Mainz och Rolle, Vaud med flygresa. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från Mainz till Rolle, Vaud?

Reser man landvägen blir sträckan mellan Mainz och Rolle, Vaud, 992 km, medan den är 992 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från Mainz till Rolle, Vaud?

Reser du med flygresa mellan Mainz och Rolle, Vaud, kan du förvänta dig att det tar 26 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från Mainz till Rolle, Vaud?

Biljetter med flygresa för rutten Mainz - Rolle, Vaud kostar dig runt USD 913.71. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från Mainz till Rolle, Vaud varje dag?

Flyg från Mainz till Rolle, Vaud avgår 85 gånger om dagen.

Användbara tips för den som reser mellan Mainz och Rolle, Vaud med flygresa

För att ta sig från Mainz till Rolle, Vaud finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Flyg
Användbara tips för den som reser med flyg:

  • Observera att många av flygbolagen kan ha restriktioner avseende hur mycket det incheckade bagaget får väga. Ibland måste man även betala extra för själva incheckningen, val av plats eller transport av överdimensionerat bagage.
  • Kom ihåg att ta restiden till och från flygplatserna med i beräkningen, så väl som väntetiden innan flygavgång och vid bagageåterlämningen, samt den tid det tar att ta sig genom passkontrollen i händelse av internationell flygning.
  • I vissa fall kan alla dessa procedurer förlänga restiden med inte mindre än 5 timmar.

Flygbolag som flyger mellan Mainz och Rolle, Vaud

Austrian Airlines, Brussels Airlines, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa, Lufthansa, SWISS International Airlines, Vueling.

Hur många resenärer väljer att ta sig från Mainz till Rolle, Vaud med flygresa?

Vi har sålt biljetter med flygresa till 564 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från Mainz till Rolle, Vaud

  • Flyg
    $ 325.04
  • Tåg är inte tillgänglig
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Mainz till Rolle, Vaud

Billigaste Transport326 US$
Snabbaste Transport1t. 10m
Tidigaste Avgång6:30 AM
Senaste Avgången10:15 PM
Avgångar per dag85
Avstånd992 kilometer
TransportföretagAustrian Airlines, Brussels Airlines, Finnair, Iberia, KLM, Lufthansa, Lufthansa, SWISS International Airlines, Vueling