Leon till Paris

Leon till Paris

Leon
Paris
sön 27 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Leon till Paris tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Bus
Alianza Bus
Normal
03:40
23:15
240,76 US$
Bus
Alianza Bus
Normal
04:40
23:15
183,83 US$
Bus
Autocares Castilla Leon
Normal
09:15
07:15
170,14 US$
Bus
Alsa
Standard med AC
10:15
10:25
104,39 US$
Flight
Iberia
Ekonomi
10:40
16:35
406,46 US$
Bus
Alianza Bus
Normal
11:00
10:40
247,87 US$
Bus
Autocares Castilla Leon
Ekonomi
12:15
06:45
151,50 US$
Bus
Autocares Castilla Leon
Normal
12:45
06:45
160,08 US$
Bus
Alianza Bus
Ekonomi
13:15
10:40
250,21 US$
Bus
Alianza Bus
Normal
14:15
12:00
167,37 US$
Bus
Grupo Enatcar
Normal
15:45
10:10
133,21 US$
Flight
Iberia
Ekonomi
16:30
08:30
441,76 US$
Bus
Alianza Bus
Normal
17:30
16:44
197,37 US$
Bus
Alsa
Standard med AC
18:30
14:14
60,17 US$
Bus
Grupo Enatcar
Normal
19:00
14:59
153,65 US$
Flight
Iberia
Ekonomi
20:45
22:35
400,77 US$

Att ta sig från Leon till Paris

Det är möjligt att resa mellan Leon och Paris med buss. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från Leon till Paris?

Reser man landvägen blir sträckan mellan Leon och Paris, 812 km, medan den är 812 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från Leon till Paris?

Reser du med buss mellan Leon och Paris, kan du förvänta dig att det tar 20 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från Leon till Paris?

Biljetter med buss för rutten Leon - Paris kostar dig runt USD 151.54. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från Leon till Paris varje dag?

Bussar från Leon till Paris avgår 4 gånger om dagen.

Användbara tips för den som reser mellan Leon och Paris med buss

För att ta sig från Leon till Paris finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Buss

Användbara tips för den som reser med buss.

  • Välj om möjligt en buss i en bättre kategori för att resa mer bekvämt. Dessa bussar har vanligtvis fällbara säten och är utrustade med luftkonditionering och toaletter ombord.
  • Vatten, snacks eller en lätt lunch kan ingå i biljettpriset.
  • Inte alla bussar har toaletter ombord, men oroa dig inte - de stannar till för toalettbesök längs vägen.

Bolag som anordnar bussresor mellan Leon och Paris Alsa Internacional, Internorte Transportes Rodoviarios Do Norte.

Hur många resenärer väljer att ta sig från Leon till Paris med buss?

Vi har sålt biljetter med buss till 585 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från Leon till Paris

  • Bussar
    $ 151.43
  • Tåg är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Leon till Paris

Billigaste Transport152 US$
Snabbaste Transport16t. 14m
Tidigaste Avgång2:45 AM
Senaste Avgången6:30 PM
Avgångar per dag4
Avstånd812 kilometer
TransportföretagAlsa Internacional, Internorte Transportes Rodoviarios Do Norte