Farringdon till Cambridge

Farringdon till Cambridge

Farringdon
Cambridge
tis 27 okt.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

till Cambridge tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Train
Thameslink
Standard Premier
07:56
09:11
66,06 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
08:14
09:38
86,38 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
08:30
10:21
68,24 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
08:56
10:09
64,18 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
09:26
10:39
64,18 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
09:46
11:14
192,15 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
10:05
11:47
68,13 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
10:38
12:21
65,51 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
13:56
15:11
66,06 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
14:26
15:41
64,18 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
14:46
16:14
192,15 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
15:04
16:47
68,13 US$
Train
Thameslink
Standard
15:26
16:39
34,12 US$
Train
Thameslink
Standard Premier
15:46
17:14
192,15 US$
Train
Elizabeth Line
Standard
16:08
17:39
65,51 US$
Train
UK Rail Connections
Standard
16:29
18:19
86,74 US$

Att ta sig från Farringdon till Cambridge

Det är möjligt att resa mellan Farringdon och Cambridge med tåg. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från Farringdon till Cambridge?

Reser man landvägen blir sträckan mellan Farringdon och Cambridge, 63 km, medan den är 63 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från Farringdon till Cambridge?

Reser du med tåg mellan Farringdon och Cambridge, kan du förvänta dig att det tar 2 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från Farringdon till Cambridge?

Biljetter med tåg för rutten Farringdon - Cambridge kostar dig runt USD 70.92. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från Farringdon till Cambridge varje dag?

Tåg avgår alltid enligt fastställd tidtabell - det finns 6 avgångar per dag.

Användbara tips för den som reser mellan Farringdon och Cambridge med tåg

För att ta sig från Farringdon till Cambridge finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Tåg

Användbara tips för den som reser med tåg:

  • Observera att det finns vagnar med luftkonditionering eller endast fläkt, privata kupéer för 2 eller 4, hårda eller mjuka säten.
  • Ju högre klass du väljer, desto smidigare blir din resa. Andra klass med luftkonditionering, eller sovhytter med fläkt är ofta bra och pengasparande alternativ.
  • Boka tågbiljetterna i förväg, särskilt om du behöver en undre koj.

Hur många resenärer väljer att ta sig från Farringdon till Cambridge med tåg?

Vi har sålt biljetter med tåg till 520 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från Farringdon till Cambridge

  • Tåg
    $ 48.15
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Farringdon till Cambridge

Billigaste Transport49 US$
Snabbaste Transport1t. 15m
Tidigaste Avgång8:26 AM
Senaste Avgången2:56 PM
Avgångar per dag6
Avstånd63 kilometer
TransportföretagThameslink