Ayia Napa till Larnaca

Ayia Napa till Larnaca

Ayia Napa
Larnaca
fre 24 juli
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

till Larnaca tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Taxi
Daytrip private transfer with English speaking driver
Minibuss 7 personer
Any time
+40m
135,55 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
01:30
02:20
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
05:00
05:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
05:50
09:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
06:45
07:30
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
07:10
07:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
09:00
10:00
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
10:45
11:30
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
11:10
11:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
12:00
13:00
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
12:45
02:20
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
14:15
15:00
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
14:40
15:20
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
16:00
16:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
16:45
02:20
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
18:00
18:50
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
19:30
20:30
13,69 US$
Bus
Kapnos Airport Shuttle
Minibuss
22:30
23:30
13,69 US$

Att ta sig från Ayia Napa till Larnaca

Det är möjligt att resa mellan Ayia Napa och Larnaca med Buss och taxi. Taxi garanterar snabbast resa på den här rutten. Buss är det långsammaste alternativet. Den dyraste biljetten kostar dig USD 262.91 om du väljer Taxi. För att hålla nere priset kan du välja buss, vilket endast kostar dig USD 14.01.

Hur lång tid tar det att ta sig från Ayia Napa till Larnaca?

Det kan ta alltifrån 1 till 2 timmar att resa mellan Ayia Napa och Larnaca beroende på vilket transportmedel du väljer. Taxi är det snabbaste sättet att resa mellan Ayia Napa och Larnaca. Taxi tar dig till din destination på 40m. Med Buss går det mycket långsammare, ca 1t. 15m att ta sig till Larnaca.

Hur mycket kostar det att ta sig från Ayia Napa till Larnaca?

Att resa mellan Ayia Napa och Larnaca kan kosta så lite som USD 14.01 om du väljer en Kapnos Airport Shuttle buss, eller kosta så mycket som USD 262.91 om du väljer en biljett med Acropolis Taxi. Detta är en lista över hur mycket du kan förvänta dig att behöva betala med varje transportmedel längs den här rutten.

Hur många resor per dag anordnas mellan Ayia Napa och Larnaca ?

  • 10 från Ayia Napa till Larnaca från 07:00 Ayia Napa Square Bus Stop fram till 18:10 Ayia Napa Nissi Avenue Bus Stop
  • 6 från Ayia Napa till Larnaca från 00:00 Ayia Napa Hotel Transfer fram till 00:00 Ayia Napa Hotel Transfer

Se ovan för buss- tåg- flyg- och färjetidtabeller från Ayia Napa till Larnaca.

Vilket transportmedel är bäst för min rutt?

Buss

Att resa med buss från Ayia Napa till Larnaca landvägen tar oundvikligen längre tid, men är i många fall det billigaste alternativet om du valt att resa med buss.

Saker att komma ihåg: Välj om möjligt en buss i en bättre kategori för att resa mer bekvämt. Dessa bussar har vanligtvis fällbara säten och är utrustade med luftkonditionering och toaletter ombord.

På dessa ingår ofta vatten, snacks eller en lätt lunch i biljettpriset, och de stannar till för toalettbesök längs vägen.

Bussbolag som kör rutten mellan Ayia Napa och Larnaca Kapnos Airport Shuttle

Taxi

Vissa resenärer anser att taxi är det bekvämaste sättet att resa landvägen tack vare flexibla avgångstider, möjligheten att välja fordonsstorlek och den bekymmersfria dörr-till-dörr-servicen.

Saker att komma ihåg: Om du planerar att ta omvägar under resan bör du diskutera detta med föraren eller tjänsteleverantören i förväg eftersom det kan påverka priset.

Bolag som erbjuder resor mellan Ayia Napa och Larnaca Acropolis

Vilket är det mest populära transportsättet från Ayia Napa till Larnaca?

Med Buss kan du välja transportmedel och resa närsomhelst under dagen. Det förblir det populäraste alternativet tack vare de resonliga priserna och bekvämligheten.Av 1000 resenärer som köpt biljetter för den här rutten

  • 100% valde buss

Transport från Ayia Napa till Larnaca

Fakta om transport från Ayia Napa till Larnaca

Billigaste Transport14 US$
Snabbaste Transport40m
Tidigaste Avgång7:00 AM
Senaste Avgången6:10 PM
Avgångar per dag16
Avstånd34 kilometer
TransportföretagAcropolis, Kapnos Airport Shuttle